Ar kepėte kanapines bandeles, koukorus, šaltanosius? Bandeles, kuokels, koukorus reikia paslėpti. O geriausia – pakabinti. Vaikai patys tegu nusikabina. Tik neaišku ar šiuolaikiniai vaikai nori bandelių?
Ar vertėtės per galvą pamatę gandrą? Būsite sveiki visus metus. Dar spėsite.
Jei pamatai porą – tai susirasi draugą ar draugę.
Jei pirmą kartą metuose pamatai gandrą ar gervę skrendant – tai tais metais dažnai kur nors važiuosi.
Jei pamatai stovint, tai namie dažniau liksi.
Šiemet taip jau nusimato. Be kelionių. O dar nežadu testuotis, nei skiepytis – tai juo labiau.
Gandras ar gervė parneša ne tik vaikus iš balos. Parneša ant uodegos kielę. Pavasarį parneša. Rytoj bus šilta. Gervės ir gandrai kojas sušalo, tai būtinai turi būti šilta.
Kovo 25 d. parskrenda beveik visi paukščiai. Jau mačiau pempes. Gegužę gegutė parskris. Ji lėtesnė. Nes vis ieško savo bernelio.
Šią dieną reikia apkaišyti vaiką gerve ar gandru ir iškilmingai, lėtai vaikščioti po kaimą ar miesto gatves. Visi džiaugiasi. Gandrą ar gervę vaišina. Žaidžiama žaidimas: Garnys garnys tur ilgas kojas. lėkčiau lėkčiau, kad galėčiau, tokias kojas, kad turėčiau. Kaip garnys.
Kai buvome gryni šių žemių gyventojai nuo gandrinių, gervinių kai kuriose Lietuvos vietose prasidėdavo nauji metai.
Ši diena gyvatės karūnos.
O jei noras yra, tai reikia eiti pelkėn. Gal pasiseks gyvatės karūną gauti? O čia tai laimikis. Gal sugebėsi nuo gyvačių karalienės galvos karūną pavogti? O gali būti gyvačių karalienė davė karūną draugėms pasidžiaugti. Tada reikia nuvilioti gyvates ir karūna tavo.
Tik neužmiršk, jei karalienė gyvatė tave pagaus – krisi negyvas. Jei pasiseks karūną užsidėti – žinosi viską, kas auksu žiba, kas ant žemės ir po žeme.
V. Judicko nuotrauka