Medžių ir paukščių kultūra

Lietuvių kultūra ir mitologija, ir patys lietuviai susiję su paukščiais ir medžiais. Medžių ir paukščių kultūra. Kartais norime tai paneigti, atrasdami daugiau globalaus lietuvio, nei tikro gimtos žemės puoselėtojo.

Paukščiai parskrenda namo. Krankliai jau skraido su vaikais, varnėnai tik išsirito, gandrai, gervės ir daug kitų – peri, kregždės tik pradėjo sukti lizdus. Kaip žmonės: vieni vienu laiku, kiti – kitu.

Lietuviai išskrenda. Rašomos žinutės: Jei išrinks tauta tokį ar tokį pretendentą, išvažiuosiu iš Lietuvos. O kodėl nemačiau tokių: Jei balsuosite už dvigubą pilietybę – grįšiu į Lietuvą. Balsavau už dvigubą pilietybę. Balsavau taip. Išvykę lietuviai gal ir negrįš, bet jų anūkai, būdami ir lietuviai, tikrai didžiuosis Lietuva ir bus didesni patriotai, nei patys lietuviai. Būtent jie sugebės išlaikyti prosenelių kalbą, ne konservatyvią, kurią mums bruka komisija. Kalba kaip žmogus, visko turi savyje: paprastumą, lengvumą, individualumą. Ir kuo daugiau stengiamasi įrėminti, tuo daugiau kalba nyksta. Taip ir žmogui. Kuo daugiau norima surūšiuoti, tuo daromės panašesni į robotus. Koncentracijos stoka, autizmas, psichologinės problemos – tai lobis psichologams. Tai bandymas pasakyti – tu toks, o ne visoks. Visa tai padeda valdyti. Tai kaip: Imk vaistus ir gerk. Tu netinki tokiam darbui. Tu netinki, nes tu turi problemų. Todėl reikėjo uždaryti universitetus. Lietuvių tauta per protinga. Kuo daugiau baigusių universitetą, tuo daugiau gali atsirasti išminčių. O juos nelengva valdyti. Kai kas mano, kad Paryžiaus katedra padegta norint nukreipti žmonių dėmesį nuo streikų. Ko reikalauja prancūzai? Kad nebūtų įstatymai priimami, kurie tinka turtuoliams? O pas mus? Tas pats. Sodros įstatymas turtuoliams padėjo, nes jiems nereikia mokėti daugiau Sodrai, kai uždirba daugiau, o vargšas, kuris neuždirba minimumo, turi mokėti Sodrai.

Kuo skiriasi turtuolis nuo vargšo? Turtuolis kviečia duoti, o vargšas duoda. Savivaldybėse vienas kitą šmeižia, keikia, priima dažniausiai savo įmonėms, savo interesams naudingus nutarimus. Kai susipyksta vieni su kitais, „nepasidalina“, išmeta, tada duodama savivaldybė į teismą ir prisiteisiama nebloga sumelė. Paskaičiavus vienos ar kelių savivaldybių išmokas po teismų, „neteisingai atleidus“. Jei norima gelbėti Lietuvą, kodėl nepriima tokio nutarimo, kad jei taryba atleidžia iš darbo dėl tam tikrų priežasčių, atleistajam padavus į teismą tegu taryba sumoka teismo priteistą sumą. Pretendentai vis sako: kokia nustekenta Lietuva. Beveik visi kandidatai dirbo Lietuvai, sėdėjo seime, kūrė įstatymus. Kur jie buvo? Ko nieko nedarė? Kodėl nepadėjo Lietuvai? Kurie dar balsuos, reikia priimti sprendimą Lietuvai, ne sau, ne kenkti. Pretendentai siūlo naujoves. Balsuojant už moterį, kaip nekeista – moterys, eisime visos į karą. Nereiks vaikų auginti, auklėti. Nereiks namų, vyrų, jaukaus gyvenimo namuose. Jei norite policininko, tai Lietuvoje atsiras komendanto valanda, visur bus policininkai. Sergės jūsų laiką ir gyvenimą. Bankininkas surinks jūsų pinigus ir pabėgs. Mazuronis, Andriukaitis nebežino kas ta Lietuva ir su kuo ji valgoma. Atrodo, jiems kažkas pasiūlė, jie ir sutiko. Gerai ten, Briuselyje. Kaip mano šuniui, Briuseliui. Irgi gerai prie būdos. Puidokas kovoja už žmones, nori jiems padėti. Kovai pasiruošęs. Juozaitis Lietuvą atiduos Lietuviams. Taip ir reikia. Stok čia ir stovėk, lietuvi. Svarbu, kad mes galėtume patys spręsti kokių norime įstatymų. Pirma reiktų įvesti seniūnijose balsavimą dėl vienokio ar kitokio įstatymo ir tada galėtų priimti seimūnai. Reikia kuo greičiau atsisakyti popierizmo balsuojant. Kam reikia kvietimų eiti į rinkimus? Kokie pinigai? Kam? Kiekvienas atėjęs balsuoti parodo asmens dokumentą. Jokio lapelio nereikia. Tai švaistyti pinigus? Apskritai, kodėl nėra referendumo už elektroninį balsavimą? Jei galėjome internete pasirašyti už pretendentą, tai lygiai taip pat galima ir balsuoti? Niekas mano balso neatims. O mamos, kurios nemoka kompiuteriu, balsuotų bibliotekose, banke, namuose, padedant vaikams. Kas nori ir dabar gali balsuoti namuose.

Parašė straipsnių: 94

Parašykite komentarą

Susiję įrašai

Įrašykite ieškomą raktažodį ir paspauskite "Enter", kad pradėti ieškoti. Paspauskite "ESC", kad uždaryti paiešką.

Grįžti į Viršų